Pilot do telewizora w telefonie

Dziś kilka słów o aplikacji, której używam od jakiegoś czasu. Znacie to uczucie kiedy siedzicie przed telewizorem i okazuje się że pilot się zepsuł (względnie: wpadł za sofę/ jest za daleko, a Wam się nie chce wstawać)? Myślę, że mogę Wam podsunąć fajne rozwiązanie: pilot do telewizora w telefonie. Jeśli chcecie wiedzieć z jakiego ja korzystam czytajcie dalej.

Aby aplikacja działała musi zostać zainstalowana na urządzeniu, które może korzystać z podczerwieni (IR) oraz WiFi.

Peel Smart Remote oprócz funkcji pilota, aplikacja wyświetla aktualny program telewizyjny (a więc nie trzeba instalować kolejnej aplikacji z samym programem – dla mobilnych, albo kupować całej gazetki – dla tradycyjnych ;)). A dokładnie, mamy możliwość przełączania się pomiędzy widokiem programów, a widokiem pilota.

Program TV w telefonie bez dodatkowej appki

Jeśli chodzi o tę pierwszą opcję to w widoku „głównym” widoczne są cztery zakładki. W pierwszej aplikacja zapamiętuje nasze wybory i wyświetla „ostatnio oglądane kanały”, ale także dzieli pozostałą ofertę na kategorie: filmy, programy sportowe czy rozrywkowe, dokumentalne, biznesowe, reportaże, reality-show, dla dzieci, informacyjne, muzyczne itp. Aplikacja pozwala również dopasować do swoich potrzeb listę kanałów, które nas interesują.

Aktualności nie są jednak jedynym sposobem zgrupowania interesujących dla użytkownika informacji. W zakładce drugiej, czyli w późniejszych programach, mamy podobne grupowanie, jednakże program wyświetla dane z innych dni w danym tygodniu.

Jeśli korzystanie z grupowania wg. typu programu czy czasu jest nie wygodne, można przejść do zakładki numer trzy w której wyświetlany program jest w wersji najbardziej „klasycznej” to znaczy wg. listy kanałów.

Ostatnia, czwarta zakładka zbiera informacje dodatkowe, m. in. zwiastuny nowych filmów czy seriali, Buzzfeed Videos itp.

Pilot do telewizora w telefonie

W prawym dolnym rogu aplikacji pilota do telewizora w telefonie przez cały czas wyświetla się żółte kółko. Po dotknięciu tego elementu, program przełączy nas na widok pilota. Przy pierwszym uruchomieniu wyświetli się monit o wybranie marki telewizora z jakim aplikacja ma być sparowana. Następnie dotknięciem ikonki „power” i skierowaniem telefonu na nasze urządzenie należy sprawdzić połączenie. Jeśli telewizor się włączy, to aplikacja poprosi o podanie kodu pocztowego oraz nazwy dostawcy usług telewizyjnych celem pobrania listy kanałów. Ten etap jednak można pominąć.

Oprócz tego skonfigurować można jeszcze dodatkowo odtwarzacz DVD lub Blu-Ray, odbiornik AV, głośnik soundbar, kino domowe z odtwarzaczem, strumieniowy odtwarzacz multimediów, klimatyzator lub przełącznik HDMI. Jeśli chcemy to zrobić zostaje powtórzona czynność z podaniem marki sprzętu i próbą jego włączenia za pomocą telefonu.

Gdy pilot zostanie już skonfigurowany, mamy do dyspozycji przyciski, które znamy z pilota tradycyjnego. Przyciski programów, głośności itp.

Dodatkową opcją ułatwiającą korzystanie z oprogramowania jest widżet wyświetlający się w pasku powiadomień, pozwalający na sterowanie naszymi urządzeniami bez konieczności „wchodzenia” w aplikację.

Innymi dodatkowymi opcjami jest np. ustawianie powiadomienia na interesujący nas program (dzwoneczek) lub przełączanie kanału telewizora na konkretny program (zielony przycisk); a klikając na interesujący nas film czy serial możemy wyświetlić jego szczegóły:

Mamy też możliwość podzielenia się z naszymi znajomymi informacją o ciekawym programie czy serialu (znana ikonka „share” w prawym górnym rogu ekranu).

Moja ocena: 4/5

 1. Plusy:
  • aplikacja darmowa,
  • mała waga pliku,
  • możliwość zainstalowania zarówno na Smartfonie z Androidem, jak i na iPadzie,
  • oprócz opcji pilota posiada program telewizyjny, więc nie potrzebuję do tego osobnej aplikacji,
  • możliwość sparowania aplikacji z kilkoma telewizorami czy innymi urządzeniami.
 2. Minusy:
  • denerwujące reklamy pomiędzy listami programów,
  • problem ze zminimalizowaniem widżetu (być może tylko ja mam taki problem).

Kilka informacji technicznych o aplikacji:

Rozmiar aplikacji: 5,72 MB
Ocena w Google Play: 4,4
Aktualna wersja na dzisiaj: 9.3.3
Recenzja dotyczy wersji: 9.3.2
Aplikację można pobrać na urządzenia z Androidem oraz iOS.

Gabriela Kurowska
Gabriela Kurowska
Artykuły: 36

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *