Jak kurs online może zmienić Twoje życie? Case Study

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak kurs online może odmienić Twoje życie? Ja zaczynałam swoją przygodę z biznesem online od wirtualnej asysty. Nie wiedziałam za bardzo jaką drogę obrać, ale ten zawód wydawał mi się bardzo atrakcyjny. Miałam w ofercie wiele usług, bo jestem bardzo techniczną osobą i z wieloma rzeczami sobie radzę, nawet jeśli robię to pierwszy raz. W czasie gdy zaczynałam miałam szczęście wziąć udział kursie online, który zmienił moje życie. Jak? Teraz sama przygotowuję kurs WordPressa dla wirtualnych asystentek. Czytaj dalej by poznać moją historię i by dowiedzieć się jak kurs online może zmienić i Twoje życie.

Jak kurs online zmienił moje życie?

Gdy zaczynałam swoją przygodę z działalnością nierejestrowaną, to chciałam osiągnąć jak najwięcej w krótkim czasie. Stworzyłam sobie nową stronę internetową (sic!), napisałam procedurę ochrony danych osobowych, politykę prywatności, omówiłam sprawy z księgową. Zajęłi mi to trochę czasu, bo to był dla mnie stres, by wszystko na pewno było zgodne z przepisami, ale udało się! Przyszedł czas na ofertę. Zaczęłam się zastanawiać czym mogę się zajmować? Miałam wiele umiejętności technicznych, kocham pisać, wyszukiwać informacje (na studiach zafascynował mnie infobrokering, czyli baaardzo ogólnie mówiąc wyszukiwanie informacji na zlecenie), mam zmysł estetyczny i doświadczenie z Canvą od 2015 roku. Uwielbiam robić prezentacje multimedialne, a że jestem z wykształcenia bibliotekarzem więc tworzenie bibliografii to kolejny element który mogę zaoferować.

Brakuje w tym wszystkim WordPressa? Dobrze zauważyłaś. Wydawało mi się wtedy, że to wcale nie jest jakaś tajemna wiedza. Instalujesz, klikasz, wpisujesz treść i masz stronę. Myślalam wtedy, że jako wirtualna asystentka będę mogla pomagać innym w WordPressie, ale szybko z tego zrezygnowałam, bo “przecież każdy umie go obsługiwać” i “kto będzie chciał za to płacić”. No i się pomyliłam. Okazało się, że na pomoc z WordPressem mam mnóstwo chętnych, jednak nadal nie wierzyłam we własne umiejętności.

Wtedy przyszła ona cała na turkusowo (to chyba przeznaczenie) Ola Gościniak, specjalistka w WordPressie, fanka Harrego Pottera i mówi: Mam paczkę fajnych przedsiębiorczych babek, wskakuj zobaczyć jak jest fajnie. Weszłam do paczki i okazało się, że jest o wiele więcej takich kobiet jak ja, mających te same problemy początkujących. Nie czułam się osamotniona w tym czasie gdy wszystko powstawało. Tam zyskałam pierwsze zlecenia, niektóre z nich trwają do dziś. Paczka to taka społeczność opierająca się na wsparciu i podnoszeniu kompetencji z różnych dziedzin.

Ale oprócz paczki, Ola mówi: Mam coś innego. Właśnie ruszam z kampanią mojego kursu WordPressa – Interaktywna Akademia WordPressa. Nie było mnie wtedy na niego stać, ale Ola zorganizowała konkurs. Można było wygrać dostęp do Akademii WordPressa i Woocommerce na rok i pół roku. Pamiętam, że tego dnia byłam w pracy do 18:00, a zaraz po niej miałam jechać do lekarza. Live, po którym miał się odbyć konkurs był mniej więcej o tej samej porze. Do lekarza nie mialam daleko, więc stwierdziłam, że poczekam w pracy, może uda się wygodniej na komputerze wziąć udział w konkursie, a potem spokojnie pojadę.

Okazało się, że nie zdążę tego zrobić na komputerze, bo inaczej nie zdążę na wizytę, więc załadowałam live na YouTuba i poszłam. Kiedy okazało się, że kurs będzie na innej platformie lekko spanikowałam, bo bałam się że nie będę słyszała pytań, a nie miałam jak inaczej technicznie tego ogarnąć. Sytuacja się trochę przeciągnęła, więc jeszcze na dwie minuty przed wizytą u lekarza, chodziłam w kółko pod budynkiem i odpowiadałam na pytania konkursowe w specjalnej aplikacji. Konkurs był wiedzowy i okazało się, że wygrałam. Zrobiłam zrzut ekranu i zgłosiłam się do Oli po odbiór nagrody. Mimo, że to był luty i w Krakowie było mega zimno, to mnie było strasznie gorąco, bo nigdy niczego nie wygrałam.

Z perspektywy czasu, myślę, że to wydarzenie zapamiętam na długo, bo było pierwszym momentem, w którym moje życie zaczęło się zmieniać. Było to niedługo przed weekendem, więc miałam przed sobą perspektywę intensywnej nauki w sobotę i niedzielę. Jeszcze wiele dni potem oglądałam kurs jeżdżąc codziennie tramwajem z i do pracy. Co prawda Ola sugerowała, żeby klikać z nią, ale kurs mnie tak wciągnął, że chciałam wiedzieć więcej i szybciej. Lekcje były krótkie i oglądąło się je jak Stranger Things (ale nie ten ostatni długaśny 4. sezon) na Netflixie.

W pewnym momencie dotarło do mnie, że to co Ola mówi w swoim kursie nie było dla mnie nowością… W którymś momencie zaczęłam bawić się quizami sprawdzającymi i odpowiadałam na pytania bez obejrzenia lekcji. To było dla mnie jak olśnienie, że chyba jednak ta moja wiedza, nie jest taka mała. Już wtedy miałam na koncie 8 lat hobbystycznej zabawy z WordPressem. Czasem pomagałam znajomym w obsłudze ich stron, tworzyłam sobie nowe na lokalnym serwerze i bawiłam się tym. Wtedy uwierzyłam w swoje możliwości i postanowiłam się specjalizować w WordPressie jako wirtualna asystentka.

A dziś? Szybko przebranżowiłam się i zostałam projektantką stron internetowych. Dołożyłam do tego moją wiedzę z zakresu architektury informacji i kocham audytować strony. Od jakiegoś czasu jestem też wsparciem technicznym w Interaktywnej Akademii WordPressa, pomagam wam rozwiązywać problemu kursowe. Aktualnie mam w przygotowaniu kurs WordPressa dla wirtualnych asystentek, który będzie łączył w sobie wiedzę techniczną jak wyklikać stronę na WordPressie z wiedzą, jak tę stronę poukładać by wasi klienci nie irytowali się nie mogąc znaleźć na niej tego, czego szukają. By te strony prowadziły klientów za rękę do celu, który sobie obrali.

Dlaczego kurs dla wirtualnych asystentek? Nazywa się tak, bo ja sama zaczynałam od tego zawodu. To ukłon w stronę wszystkich WA, ale on będzie przeznaczony zarówno dla wirtualnych asystentek, brand designerek czy innych osób, które chcą pracować z klientem, ale też dla osób, które chcą zbudować stronę dla siebie. Będzie dostępny w dwóch wariantach.

Wyciągając wnioski z mojej historii uważam, że kurs może na prawdę zmienić Twoje życie. Zwłaszcza taki, który nauczy Cię projektować strony internetowe na WordPressie, wykorzystując wiedzę z zakresu architektury informacji. Jeśli marzysz o dynamicznej karierze, która pozwoli Ci łączyć kreatywność, wiedzę i podejście, które daje coś więcej niż tylko wyklikaną stronę, ten kurs jest dla Ciebie. Zobacz, jak może zmienić Twoje życie zawodowe i osobiste.

Architektura informacji – klucz do skutecznych stron internetowych

Architektura informacji to proces planowania i organizowania treści w sposób logiczny i zrozumiały dla użytkownika. Wyobraź sobie, że projektujesz stronę internetową, która jest intuicyjna, estetyczna i skuteczna. Taka strona sprawia, że użytkownicy chętnie wracają, a Twoi klienci są zachwyceni rezultatami. Co daje brak zaprojektowanej architektury informacji? Sytuację, w której klient wchodzi na Twoją czy Twojego klienta stronę i nie mogąc znaleźć tego czego szuka w zawiłej strukturze strony wychodzi bez dokończenia transakcji. Właścicielowi może wydawać się, że przecież wszystko jest jasne, ale czy na pewno dla grupy odbiorczej?

Jak kurs zmienia podejście do projektowania stron

Podczas kursu nauczysz się, jak w praktyce zastosować zasady architektury informacji. Dowiesz się, jak zorganizować treści, aby użytkownicy łatwo odnaleźli to, czego szukają. To umiejętność, która nie tylko wyróżni Cię na rynku, ale także zwiększy Twoją wartość jako wirtualnej asystentki.

Kurs WordPressa dla wirtualnych asystentek: jakie korzyści przyniesie Ci ten kurs?

 1. Praktyczne umiejętności do wykorzystania w pracy.
 2. Wiedzę z zakresu architektury informacji, w tym jak definiować grupy odbiorców, jak je badać i projektować dla nich.
 3. Zwiększenie efektywności pracy.
 4. Wzrost wiarygodności do stron które będziesz tworzyć.
 5. Ułatwienie rozwoju stron, które stworzysz. Skalowalność.
 6. Zadowolonych klientów.

Nauczysz się, jak tworzyć i zarządzać stronami na WordPressie. To jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, który umożliwia tworzenie profesjonalnych stron internetowych bez konieczności zaawansowanej wiedzy programistycznej. Dowiesz się, jak projektować struktury informacji, które są intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Nauczysz się, jak unikać błędów, które mogą frustrować odwiedzających Twoją stronę, takich jak źle nazwane zakładki czy niedziałające przyciski.

Strona internetowa zaprojektowana z uwzględnieniem zasad architektury informacji jest bardziej profesjonalna. To buduje zaufanie wśród użytkowników i klientów. Zrozumiesz, jak projektować strony, które są łatwe do rozbudowy i modyfikacji w miarę rozwoju działalności. To ważne, jeśli chcesz oferować swoim klientom długoterminową wartość. Takie strony są gotowe do ewolucji bez rewolucji.

Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom będziesz mogła szybciej i sprawniej realizować projekty. To oznacza więcej zadowolonych klientów i większe możliwości zarobkowe.

Kurs WordPressa dla wirtualnych asystentek: jak kurs wpłynie na Twoje życie?

 • Rozwiniesz swoją karierę,
 • Nabędziesz elastyczność w swojej pracy,
 • Będziesz czerpać więcej satysfakcji z podejmowanych współprac,
 • Dzięki nowym umiejętnościom nabędziesz pewności siebie,
 • Będziesz bardziej konkurencyjna dzięki umiejętnościom, których nie ma w żadnym innym kursie,
 • Będziesz mogła podnieść stawki za swoje projekty.

Umiejętność projektowania stron internetowych na WordPressie z wykorzystaniem zasad architektury informacji otwiera przed Tobą nowe możliwości zawodowe. Możesz pracować jako wirtualna asystentka, która będzie specjalizowała się w dziedzinie WordPress+architektura informacji. Możesz działać jako freelancerka WordPressa, założyć własną agencję lub współpracować z firmami poszukującymi specjalistów. Jeśli pracujesz na etacie, specjalizasja w WordPressie pozwoli Ci na rozwinięcie biznesu do tego stopnia by zostać pełnoetatową wirtualną asystentką i być niezależna od etatu. Jako WA będziesz mogła pracować zdalnie, a co za tym idzie elastycznie zarządzania czasem. Możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie, łącząc pracę z podróżami. Jeśli masz dzieci w wieku kiedy często chorują to będziesz mogła z nimi zostać w domu i dzielić pracę z opieką.

Dla mnie osobiście projektowanie stron internetowych to nie tylko praca, ale także sposób na wyrażenie swojej kreatywności. Widząc, jak Twoje projekty będą pomagać innym osiągać ich cele, doświadczysz ogromnej satysfakcji zawodowej. Praca nie musi być nudna, żmudna i byle jaka. Natomiast nowe umiejętności techniczne i praktyczne, których nie ma w żadnym innym kursie dla wirtualnych asystentek nie tylko zwiększa Twoją pewność siebie, ale też konkurencyjność na rynku pracy. Sprostać różnorodnym wyzwaniom, będziesz tego pewna a co za tym idzie będziesz bardziej przygotowana na zmiany na rynku pracy.

Jeśli jednak nie jesteś wirtualną asystentką, ani freelancerką WordPressa i chcesz po prostu zbudować sobie porządną stronę, to kurs będzie dostępny w wersji podstawowej bez pakietu “praca z klientem”.

Prośba o pomoc

Inwestycja w kurs WordPressa dla wirtualnych asystentek łączący wiedzę techniczną z obsługi samego paneluWordPressa , na którym nauczysz się projektować strony internetowe na WordPressie, może znacząco wpłynąć na Twoje życie zawodowe i osobiste. Zdobyte umiejętności pozwolą Ci wyróżnić się na rynku, zwiększyć swoją wartość dla klientów i cieszyć się większą satysfakcją z pracy. Zanim jednak zaproszę Cię do pełnej oferty mojego kursu – proszę o pomoc.

Wypełnij ankietę i pomóż mi dopasować ten kurs do Twoich potrzeb!,

infoblogerka
infoblogerka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *