Jesteś ekspertką! Uwierz w to! Raport Oli Gościniak

Jesteś ciekawa, co powstrzymuje nas przed publicznym dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na tym? Ola Gościniak — liderka WordPressa, kobiecych biznesów online i moja mentorka (❤️). Przygotowała raport bazujący na badaniu, w którym wzięło udział ponad 1000 kobiet. Sprawdziła, jak my kobiety biznesu definiujemy eksperta i dlaczego wiele z nas ma trudność powiedzieć o sobie publicznie „jestem ekspertką”, „jestem specjalistką”.

Kim są autorki raportu i dlaczego powstał?

Autorkami raportu są Ola Gościniak. Jestem Interaktywna. Liderka WordPressa i kobiecych biznesów online oraz Janina Bąk specjalistka od badań statystycznych, która brała udział w przygotowaniu badania oraz jego opracowaniu.

Już dawno zauważyłam, że kobiety mają ogromny potencjał i możliwości, ale mają wiele blokad, które powstrzymują je przed jawnym dzieleniem się wiedzą. To był zapalnik, do zrobienia badania w tym temacie. Chciałam sprawdzić, jak to wygląda, zbadać co wpływa na kobiety, co podcina im skrzydła, tak aby im jeszcze bardziej pomóc. I tak powstał raport powiedziała Ola Gościniak, Pomysłodawczyni raportu.

„Od 10 lat dzielę się wiedzą w różnorakich formach. Jest to moje główne źródło dochodu i coś, co sprawia mi dużo radości i satysfakcji. Dlatego z przyjemnością pomogłam przy projektowaniu badania i tworzeniu raportu: „Jesteś ekspertką! Uwierz w to”. To ważne, by dowiedzieć się, jakie cechy – według opinii publicznej powinien posiadać ekspert, ale również, jakie są główne obawy i bariery, które hamują kobiety przed dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na tym. Mam nadzieję, że ten raport będzie pierwszym krokiem ku temu, by jak najwięcej kobiet te obawy przezwyciężyło” dodała Janina Bąk.

Raport znajdziesz tutaj: www.olag.pl/raport2023.

Jesteś ekspertką! Uwierz w to! – co pokazał raport?

Raport „Jesteś ekspertką! Uwierz w to!” pokazał, że pewność siebie i wysokie poczucie własnej wartości są niezbędne, aby zacząć zarabiać na własnej wiedzy.

Zaledwie 11% kobiet, czyli 120 z 1019, uznało się za ekspertkę na 5 w skali 1-5.

Większość kobiet, które wzięły udział w badaniu, mają wyższe wykształcenie i wieloletnie doświadczenie, a także stale podnoszą swoje kwalifikacje. Spełniają kryteria bycia ekspertem, o których same mówią!

A jednak! Hamuje ich perfekcjonizm, obawy przed krytyką i popełnianiem błędów. Można stwierdzić, że same siebie sabotują.

Dlatego warto pracować nad własnymi przekonaniami i uświadomić sobie, że potrafimy wszystko, czego tylko zapragniemy.

Raport Jesteś ekspertką! Uwierz w to! Wypowiedź Ilony Przetacznik Legalny Biznes Online

Jeśli potrzebujesz wizualizacji swojej eksperckości i zbudowania wizerunku ekspertki w sieci – mogę Cię wesprzeć! Strona internetowa jest wspaniałym początkiem, a zarazem uniwersalnym narzędziem do nawiązywania relacji biznesowych z klientami.

Jeśli potrzebujesz mega szybkiej wyceny (do 48h) – zapraszam tu: WYCENA. Jeśli chcesz ze mną porozmawiać zajrzyj tu: KONTAKT.

Źródło: Ola Gościniak. (2023). Jesteś ekspertką! Uwierz w to! Raport z badania „Co powstrzymuje nas przed publicznym dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na tym?”, Jestem Interaktywna, Poznań, www.olag.pl/raport2023

Gabriela Kurowska
Gabriela Kurowska
Artykuły: 36

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *