DIY Działaj! czyli zrób to sama w Artetece

Dzisiaj chciałabym się pochwalić cyklem warsztatów mojego autorstwa – DIY Działaj! 🙂 Jest to propozycja dla kobiet, które są zainteresowane rękodziełem, rozwijaniem swoich pasji i realizacją twórczych projektów. Zajęcia technologiczne i DIY w jednym. Pierwsze zajęcia cyklu odbyły się 22 września 2015 roku. Od tamtej pory odbywają się się one w cyklach semestralnych. Dokładnie 11 października w Artetece WBP w Krakowie odbyły się pierwsze zajęcia z semestru 2016/2017!

Zajęcia od samego początku odbywają się we wtorkowe popołudnia o godzinie 17.00, w sali konferencyjnej na drugim piętrze Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Na każdych zajęciach eksplorujemy interesujące miejsca w sieci w poszukiwaniu inspiracji do tworzenia własnych projektów. Wykorzystujemy do tego głównie tablety multimedialne iPad Air, z których korzystać mogą również czytelnicy przychodzący do Arteteki.

Do tej pory udało nam się zrobić już między innymi:

  • stojaczki na biżuterię z masy papierowej,
  • stemple kartonowe do obijania farby na bawełnianych t-shirtach,
  • naszyjniki z “nitek” powstałych po pocięciu podkoszulków,
  • peeling kawowy, cukrowy i kule do kąpieli,
  • letnie bransoletki z kartonu po mleku, muliny i kartek wyrwanych z kolorowych czasopism
  • kartki świąteczne różnymi technikami, m. in. były to kartki typu pop-up,
  • transfer druku na torby bawełniane.

Jeśli chodzi o technologiczną inspirację, to często odwiedzamy Pinterest, Youtube, Zszywkę. Projektujemy swoje grafiki w serwisie Canva.

W wakacje na stronie biblioteki.org pojawił się artykuł o zajęciach DIY Działaj! które odbywają się od 2015 roku w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Dla chętnych: tutaj możecie przeczytać ten artykuł.

W nadchodzącym semestrze, skupimy się głównie na recyklingu i upcyklingu, a także konkretnych technologiach. Planujemy również wykonanie tutoriali, do powstających projektów, publikowanie ich w serwisie Vimeo i Youtube oraz nauka obsługi różnych mediów społecznościowych.

Wszelkie informacje, zdjęcia, zapisy oraz aktualności mieszczą się na blogu dzialajwarte.wordpress.com

Zapraszam!

infoblogerka
infoblogerka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *